Mgr. Ondřej Fiala

  • Ochrana osobních údajů
  • IT právo, e-commerce
  • Hovoří anglicky

Ondřej chápe právo jako nástroj, jehož prostřednictvím je možné pomáhat lidem v jejich nejrůznějších životních situacích. Zároveň je nadšencem do nových technologií, což se odráží v jeho specializaci. V kanceláři se Ondřej zaměřuje na oblasti, kde se právo proplétá s digitálním prostředím.

Proto budete-li chtít poradit v otázkách ochrany osobních údajů nebo řešíte-li jakékoli výzvy z oblasti IT práva a e-commerce, setkáte se právě s Ondřejem.

Ondřej vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Již během studií působil v jedné z největších technologických společností středoevropského regionu. Zde získal první zkušenosti s problematikou ochrany osobních údajů. Získané zkušenosti pak nadále prohlubuje v advokacii, kam zavítal po svém absolutoriu.

Ondřej metodicky vede tým odborníků, poskytující poradenství v oblasti GDPR a kybernetické bezpečnosti více jak 470 organizacím po celé České republice. Vedle toho také lektoruje akreditované semináře pro orgány veřejné správy.

Své znalosti v oblasti IT práva předává studentům Moravské vysoké školy v Olomouci, na které vyučuje na Ústavu společenských věd a práva.

V neposlední řadě pak Ondřej publikuje v renomovaných právních vydavatelstvích. Máte-li užší zájem o problematiku ochrany osobních údajů, vřele Vám doporučujeme Ondřejova školení nebo publikaci GDPR. Hmotné a procesní aspekty prakticky, na které se podílel spolu s Ondřejem Lichnovským a Janem Greplem.